Főleg a téli időszakban érdemes immunrendszerünk felpörgetésére figyelni, így hatékonyabban kerülhetjük el a téli betegségeket.
Kerüljük a vitamin- és ásványianyag-hiányt
Közismert a C-vitamin immunerősítő hatása, ugyanakkor a vitaminok és ásványi anyagok tejes körű jelenlétére van szüksége szervezetünknek ahhoz, hogy egymás hatását kiegészítve segítsék immunrendszerünk működését. A vitaminok és ásványi anyagok szervezetünk minden működési folyamatában részt vesznek, ezért szükséges biztosítani megfelelő bevitelüket.
Próbáljuk minél egészségesebb és kiegyensúlyozottabb táplálkozással biztosítani a szükséges vitamin- és ásványianyag-bevitelt, mert a szervezet számára ez a legkedvezőbb. A természetes forrásból származó vitaminokat és ásványi anyagokat nagyobb hatásfokkal tudja hasznosítani szervezetünk. Amennyiben táplálkozásunk nem elég változatos, szükségessé válhat az ásványi anyagok és vitaminok pótlása.
Aludjunk eleget
Ha keveset alszunk vagy nem tudjuk kialudni magunkat, érezzük, hogy energiánk kevesebb, mintha az egész szervezet tartalék üzemmódba kapcsolt volna. Ilyen körülmények között ne csodálkozzunk, ha az immunrendszerünk részét képező fehérvérsejtek aktivitása csökken, így kevésbé tudják felvenni a harcot a kórokozókkal, ezt vizsgálatok is igazolták. Alváshiány esetén megemelkedik a stresszhormon (kortizol) szintje is, ami például erős szívdobogást, szívritmuszavart is okozhat.
Engedélyezzünk magunknak elegendő alvásidőt, ami felnőttek esetében minimum napi 6-8 óra. A feladataink megvárnak, kipihent állapotban pedig hatékonyabban tudjuk ezeket elvégezni, így egyik pipát a másik után elhelyezni a feladatlistánkon.

Kerüljük vagy legalább mérsékeljük a stresszt
A folyamatos nyugtalanság, feszültség is rontja az immunrendszer működésének hatékonyságát. A testi tünetek között előbb-utóbb megjelennek az emésztőrendszeri problémák, szívpanaszok, légzési panaszok és az alvászavar is, melyek mindegyike önmagában is rontja a szervezet és az immunrendszer hatékony működését.
Természetes nyugtatók, mint a citromfűtea, a galagonyatea vagy a macskagyökér teája is hatásos segítség, maga a teázási szertatás is nyugtatólag hat testre és lélekre. Érdemes elsajátítani valamilyen feszültségoldó technikát, és fontos a rendszeres, számunkra kellemes mozgásforma megtalálása is, amely után sokkal könnyebbnek, felszabadultabbnak érezzük magunkat.

Tudatosan ápoljuk emberi kapcsolatainkat
A magányos emberek magukba fordulnak, nem érzik magukat elég szerethetőnek vagy éppen hasznosnak, ami frusztrálja őket. Ha kommunikációra kényszerülnek, még rosszabbul érzik magukat a bőrükben, elpirulnak, nem találják a szavakat, ami önmagában is jelentős stresszfaktor.
Nem kell hatalmas baráti körrel rendelkezni, de keressük a számunkra kedves emberek társaságát, akikkel felszabadultan érezhetjük magunkat. Egy jókedvű beszélgetés a kollégákkal vagy egy kisebb baráti összejövetel is hatékonyan csökkenti a stresszt. Barátainkkal megoszthatjuk negatív érzelmeinket is, így a csalódottság, a szomorúság vagy éppen a düh máris kevésbé tűnik nyomasztónak.
+ 1 tipp immunrendszerünk felpörgetésére
Naponta szánjunk időt arra, hogy olyasmivel foglalatoskodjunk, amiben igazán örömünket leljük.
Jó egészséget kívánok!
You must be logged in to post a comment.